Ekologiškų mėsinių galvijų augintojai ieško naujų galimybių

Ekologiškų mėsinių galvijų augintojai norėtų turėti savas nedideles skerdyklas, įsigyti daugiau žemės ūkio paskirties žemės, gauti kompensacijas už draudžiamus veislinius gyvulius. Šiuos ir kitus jiems rūpimus klausimus augintojai aptarė Žemės ūkio ministerijoje susitikę su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene ir viceministru Sauliumi Cironka.

Ekologiškų mėsinių galvijų augintojų asociacija vienija ekologinių ūkių savininkus, užsiimančius mėsine galvijininkyste, kuri yra labai perspektyvi verslo šaka mažiau palankiose ūkininkauti žemėse. Asociacijos tikslas yra skatinti mėsinės galvijininkystės plėtrą Lietuvoje, siekiant kryptingai panaudoti turimus genetinius išteklius ir pasitelkiant naujus. Asociacijos narių ūkiuose auginami įvairių veislių mėsiniai galvijai, daugiausia – aubrakai ir limuzinai.

Asociacija, ieškanti naujų galimybių mėsinės galvijininkystės plėtrai, su ministre ir viceministru aptarė mažų skerdyklų steigimo galimybes, paramos veisliniams gyvuliams įsigyti galimybes, duomenų bazės tobulinimo, mėsinių gyvulių produktyvumo vertinimo ir kitus klausimus.

ŽŪM inf.