Renginys „Limuzinų veislė Lietuvoje – praeitis ir dabartis“

2017 m. balandžio 28 d. vyko ekologiškų mėsinių galvijų augintojų asociacijos (EMGAA) organizuojamas renginys  „Limuzinų veislė Lietuvoje – praeitis ir dabartis“. Seminaras vyko Antano Šakio mėsinių limuzinų veislės galvijų ūkyje, esančiame Trimėsėdžio kaime, Telšių rajone.

Seminaro metu EMGAA direktorius A. Rutkauskas apžvelgė asociacijos veiklą, asociacijos narių pasiekimus veislininkystės srityje. Asociacijos nariai  daugiausia yra aubrakų ir limuzinų veislių galvijų augintojai. Svečias iš Prancūzijos, INTERLIM asociacijos atstovas Olivier Ramber išsamiai papasakojo apie limuzinų veislės ištakas, šiandieninę situaciją Prancūzijoje, šios veislės auginimo ypatumus. Aleksandro Stulginskio universiteto Gyvulininkystės selekcijos veislinės vertės nustatymo ir sklaidos centro vadovas prof. Vigilijus Jukna supažindino limuzinų augintojus su gyvulių selekcijos ir nuolatinės svorio kontrolės svarba ir atskleidė, kokia limuzinų mėsa vertingiausia.

UAB „Baltic Agro“ Gyvulininkystės padalinio vadovas S. Kontrimavičius seminaro dalyviams pristatė mėsinių galvijų šėrimo galimybes išnaudojant genetinį jų potencialą. Mėsinių galvijų reprodukcinės funkcijos stimuliaciją ir dažniausiai pasitaikančių veterinarinių susirgimų profilaktiką mėsinio tipo galvijų ūkiuose pristatė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos  stambiųjų gyvūnų klinikos prof. H. Žilinskas ir  doc. R. Antanaitis. Seminaro metu vyko parodomasis svėrimas, kurio metu buvo sveriami ūkyje augantys buliukai. Šiuo svėrimu buvo nustatyta tiksli veislinė vertė, indeksai. Šią paslaugą atliko ASU centras.

Tiek jaunieji, tiek patyrę ūkininkai seminare turėjo progą sužinoti apie naujas technologijas ir galvijų auginimo metodus, kurie leistų ūkiui augti, tobulėti ir kaip galvijų bandą padaryti kokybiškesne ir patrauklesne pasaulinei rinkai.